Adana ve İzmir yangınları kontrol altında

Muğla’nın Seydikemer ilçesindeki iki, Adana Karaisalı ve İzmir Buca’daki yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor.

Türkiye 6 gündür Ege ve Akdeniz’deki orman yangınlarıyla mücadele ediyor.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Adana Karaisalı ile İzmir Buca’daki yangınının kontrol altına alındığını söyledi. 

Seydikemer yangınları kontrol altında

Muğla Seydikemer’deki 2 yangın da kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. 

Gündoğmuş ve Hisarönü tahliye ediliyor

Antalya Gündoğmuş ve Marmaris Hisarönü’nde bazı yerleşim yerleri tahliye ediliyor. Söndürme çalışmaları hem karadan hem havadan sürdürülüyor.6 ilde yangın: Gündoğmuş ve Hisarönü boşaltılıyor

Antalya’da yüksek sıcaklık, düşük nem ve kuvvetli rüzgar nedeniyle yayılan alevler, Ortakonuş’un yanı sıra rüzgarın da etkisiyle Çarızözü, Senir, Narağacı, Balkaya ve Ümütlü mahallerine sıçradı.

Muğla’nın Marmaris ilçesi Armutalan Mahallesi Şirinyer mevkisindeki ormanlık alanda 5 gün önce çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle yayılarak İçmeler, Turunç, Osmaniye, Bayır, Çiftlik, Turgut, Hisarönü ve Orhaniye mahallelerinde de etkili oldu.

Bölgedeki bazı evler boşaltıldı. Tehlikenin büyüdüğü yerlerde vatandaşların ikamet ettikleri bölgeden ayrılmaları için anonslar yapıldı.


“Adana ve İzmir yangınları kontrol altında” için 2 cevap

  1. […] Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak adının CHP içinde dillendirilmesine de […]

  2. […] SHGM’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “İşletme ruhsatı, Genel Müdürümüz Prof. Dr. Kemal Yüksek tarafından Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri AŞ (HEAŞ) Genel Müdürü Hüseyin Sağlam’a takdim edilmiştir” bilgisi verildi. […]

%d blogcu bunu beğendi: