Hızla yaygınlaşan Görüntü işleme teknolojileri alışveriş deneyiminizi değiştirecek.

Bazı Magazalarda Marka Standları üzerinde Minik Gizli kameralar var

Bayanlar Alışveriş yaparken izinsiz olarak Büyük bir ihtimalle kayıt altına alınıyor olabilirsiniz !…

Haber merkezimizde Yapay Zeka,Teknolojileri hakkında Üniversitelerin wep sayfalarında ve Yazılım Güvenlik şirketlerinin wep sayfalarında haber için araştırma yaparken çok önemli bir Bilgiye tesadüfen ulaştım.

ÜNİVERSİTEYE AİT OLAN TEKNOPARKTA FAALİYET GÖSTEREN BİR YAZILIM ŞİRKETİNİN WEP SAYFASINDA YAYINLANAN AŞAĞIDAKİ BİLGİ

YENİ ÇAĞ; AKILLI VE İNTERAKTİF TABELALAR

Güzel görün, mutlu ol sologanı

            Hızla gelişen yapay zeka teknolojisi hayatımızın her alanına dahil oluyor. Müşteri olarak bize sunulan hizmetin kalitesini iyileştirmenin yanı sıra, marka sahiplerine ve perakendecilere alışveriş deneyimini daha doğru bir şekilde yeniden inşa etmek için ipuçları sağlayabiliyorlar.

Yapay zekanın uzmanlaşmış bir dalı olarak Bilgisayarla Görme teknolojileri, alışveriş dünyasının tüm paydaşları için farklı ve paha biçilemez değerler yaratabilmektedir.

Alışveriş ve kadının ayrılmaz ikili olduğu teorisi, bu teknolojilerin en büyük paydaşlarından birinin de kadınlar olduğunu ortaya koyuyor. Günümüzde kadınların mutlu olabilmesi için en önemli nokta güzel görünmeleridir.

Günümüzde kadınların güzel görünmek için attığı ilk adım kozmetik mağazalarını gezmek ve alışveriş zamanlarının çoğunu burada geçirmek oluyor. Görüntü işleme teknolojileri sayesinde bu süreyi olabildiğince keyifli ve sorunsuz hale getirmek oldukça mümkün.

Ayvos’un Mount görüntü işleme teknolojisi ile kadınlar mağazalarınızı ziyaret ettiğinde güzel göründükleri anları yakalayabilir ve onları hangi ürünün daha mutlu ettiğini görebilirsiniz.

Ürün standınızın üzerine yerleştirilen mini kameralar ya da deneme aynaları yardımıyla ürünlerin test edilmesi sırasındaki ruh hali değişimlerini analiz edebilir, marka ve model geliştirme için gerekli geri bildirimleri toplayabilirsiniz.

Ziyaretçilerin cinsiyetine veya yaş aralığına uygun ürün ve renk seçenekleri sunmak için dijital tabela veya akıllı aynaları da kullanabilirsiniz. Bu önerileri yapmak için diğer müşterilerinizin eski deneyimlerinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Bu teknoloji, mağaza önü ve mağaza içi trafiği kolayca analiz etmenize ve yoğun saatlerde veya yoğun alanlarda hizmet kalitesini artıracak önlemler almanıza yardımcı olur.

Mutlu görün güzel ol

Mount Signage’ın oyun altyapısı, aşağıdaki gibi küçük görevlerle markanız ve mağazanızla müşteri etkileşimini artırmanıza olanak tanır; “Gülümse ve İndirim Kazan”. Bu sayede müşteri sadakat oranlarını hedeflediğiniz lokasyonlara getirebilirsiniz.

Müşterilerinizin mağazalarınızda aradığı ürünleri ve renk seçeneklerini görsel arama ile kolayca sunabilirsiniz. Ayrıca sunum sırasında ürünlerin kullanımı ile ilgili yararlı ipuçları paylaşabilirsiniz. Bu sayede hem ürünlerinizden maksimum fayda sağlamalarına yardımcı olabilir hem de marka algınızı olumlu yönde güçlendirebilirsiniz.

Hızla yaygınlaşan Görüntü işleme teknolojileri alışveriş deneyimimizi değiştirecek.

İlerleyen yıllarda herhangi bir mağazaya girdiğimizde ilk kez mağazaya girsek bile mağaza çalışanı bize ismimizle hitap edecek ve kriterlerimizi belirtmeden hangi ürünün size en uygun olduğunu söyleyecektir.

Hayatımız zorlaşırken hayatımızı kolaylaştırmanın tek etkili yolu teknoloji olabilir.

Haber : Gökhan Gülmez Araştırmacı Gazeteci Yazar


%d blogcu bunu beğendi: