Türkiye Cumhuriyeti Dış İşleri Bakanlığı tarafından Urumçide çıkan yangınla ilgili yaptığı açıklamaya karşı,Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin Büyükelçilik Sözcüsü Sincan’daki Yangınla İlgili açıklaması

2022-11-27 21:00

Soru: Türk dışişleri bakanlığının 26 Kasım tarihli basın açıklamasında Sincan’ın Urumçi kentinde çıkan yangının nedenlerine dikkat çekildi. yorumun nedir?

Çin Büyükelçilik Sözcüsü: Nitekim 25 Kasım gecesi Urumçi Halk Hükümeti basın ofisi yangın kazasıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Yangının çıkış sebepleri ile zamanında ve etkili bir şekilde alınan tedbirler hakkında detaylı bilgi verildi. Çin medyası ve haber siteleri ilk fırsatta basın toplantısını bildirdi. Umarım Türk tarafı Çin ile ilgili haberler için Çinli yetkili kanallara daha çok başvurur.    

Çin halkının güvenliğine ve esenliğine Çin Hükümeti kadar kimsenin bağlı olmadığını belirtmek isterim. İnsanları ve hayatlarını ön planda tutmaya devam edecek, geri kalan işleri halletmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.

ETİKETLER: Çin Halk CumhuriyetiÇin Halk Cumhuriyeti Ankara BüyükelçiliğiÇin Hükümetidoğu türkistanUrumçi Halk HükümetiUrumçi Yangını


“Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin Urumçi Yangını açıklaması” için bir cevap

  1. […] Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’nin Urumçi Yangını açıklaması — Cesur Haber… […]

%d blogcu bunu beğendi: