Uygur Uyruklu Kiracısının telefonla arayarak ben evi boşaltıyorum evin anahtarını gel al diyerek ,Tezgaha düşürdükleri Uygur Türk’üne Demir borularla saldıran 5 Uygur uyruklu kişinin elinden ağır yaralı bir şekilde Caddeye kaçan Uygur Türküne caddede bulunan vatandaşlarımız derhal korumaya alarak Biri bayan diğeri erkek 2 Vatandaşımızın sırasıyla ellerindeki bezle yaralı uygurun Kafasında 3 cm genişliğindeki kesikten akan kanı durdurmak için müdehale etmeleri İşte bizim milletimizin ne kadar hassas olduğunu bütün dünyaya örnek olarak gösterdi.Ben bir haberci olarak Ülkem ile ve Milletim ile gurur duyuyorum.

Küçücük çocuğunun gözü önünde babasına işkence yapıp öldürmeye teşebbüs eden canilere Türk Polisi ve Yüce Türk Mahkemeleri mutlakaki Kanunen hesabını soracaktır.Bizde haberci olarak bu olayın sonuna kadar takipçisi olacağız.

Olayı gören vatandaşlarımız derhal ellerindeki telefona sarılarak 112 acil servisi arayınca ivedi bir şekilde yaralıyı alıp ilk müdehaleyi yapan ve ivedi bir şekilde gelip hastaneye götüren 112 ekibini kutluyorum.

Acil serviste güvenlik önlemi alan Hastane Güvenliğini ve Hastane Polisinin müdehale etmeside görevlerine verdiği değeri ve tücrübeyi göstermektedir.Son olarakta Benim telefonla aradığım İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Polislerinide çok hızlı bir şekilde adeta dakikalar içersinde hastahaneye gelip İfade almak ve olayı soruşturmak gibi görevlerini yapan Polislerimizede Teşekkürlerimi sunuyorum.İyiki sziler varsınız.Vatanımızda vatandaşlarımız sizler sayesinde huzur ve güvenli bir ortamda Hep birlikte yaşıyoruz.

Allah tüm Güvenlik Güçelrimizin Polisimizin ,Askerimizin yar ve yardımcısı olsun.Bizler askerlerimizi ve Polislerimiz millet olarak seviyorsunuz.Güvenlik güçlerimizin büyük bir özveriyle halkın huzuru ve güvenliği için çalışmasını takdir ediyoruz.

Tabiii Acil Servis Doktorları,Hemşireleri ve tüm sağlık çalışanlarının fedakarlıkla hastalarla ilgilenmelerini nezaketlerinide bir haberci olarak şahilikt etmemde beni ayrıca çok memnun etti.Hepsinden Allah razı olsun.İyiki varsınız sağlık çalışanları.

Bu üzücü olaydan çok ders çıkartmamız gerekir.Ama gerçek olan bir şey Devletimiz gerek sağlık gerek güvenlik için her türlü önlemleri almış ve her zaman Vatandaşının ve Ülkemizde yaşayan Yabancı ülkelerden gelen misafirlerimiz için var gücüyle çalışıyor.


“TİP Terör örgütünün öldürmek isteği Uygur Türkünün Acil Servisteki ilk görüntüsü.” için 7 cevap

%d blogcu bunu beğendi: