Kahramanmaraş’taki çadır kentte incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 yıl içinde deprem bölgesinde deprem konutlarının yapılacağını açıkladı. Erdoğan, devletin tüm imkanlarıyla vatandaşın yanında olduğunu söyledi. “Vatandaşlarımız endişe etmesin, asla sokakta kalmalarına müsaade edemeyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşımızın asla sokakta kalmasına müsaade edemeyiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından incelemelerde bulunmak üzere kente geldi.

Kahramanmaraş Havalimanı’nda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve diğer yetkililerden, depremlerin ardından yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi alan Erdoğan, daha sonra 12 Şubat Stadyumu’nda AFAD tarafından kurulan çadır kentte geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş’ta deprem bölgesinde.

Burada incelemelerini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, depremzedelerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş 12 Şubat Stadyumu’ndaki çadır kentteki incelemelerinin ardından kameraların karşısına geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Vefat eden sayısı 8 bin 574, yaralı sayısı 49 bin 133.

Bütün imkanlarımızı seferber ettik. Başta AFAD olmak üzere çalışmalarımızı belediyelerle birlikte yürütüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz inşallah 1 yıl içerisinde de aynen diğer felaketleri yaşadığımız illerde nasıl hemen Toplu Konut İdaresi olarak bu operasyonları yaptıysak, gerçekleştirdiysek aynı şekilde Kahramanmaraş ve diğer 9 ilimizde de bunları gerçekleştireceğiz.

Hedefimiz 1 yıl içinde diğer felaketleri yaşadığımız illerde nasıl yaptıysak aynı şekilde Kahramanmaraş ve diğer 9 ilde de bunları yapacağız. Biz vatandaşımızın sokakta kalmasına müsaade edemeyiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşımızın asla sokakta kalmasına müsaade edemeyiz

Buradan bir duyuru yapıyorum. Benim vatandaşlarımdan Alanya, Antalya, Mersin gibi illerimizden otellerle görüştük. Vatandaşlarımız isterse burada kalmak, bu illerdeki otellere insanlarımızı yerleştiririz. Tüm ihtiyaçlarını otellerde karşılayacağız. Bu adımla işimizi çok daha kolaylaştırabileceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Şu an itibarıyla ne yazık ki vefat edenlerin sayısı 8 bin 574, yaralı sayısı 49 bin 133. Yıkılan bina sayısı 6 bin 444.

Bugün daha rahatız, yarın daha da rahat olacağız. Bazı sıkıntılarımızı zamanla aşıyoruz. İllerimize yakıt destekleri gelmeye başladı. Çadırlardaki ısınma sıkıntılarımızı gidermiş olacağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vatandaşımızın asla sokakta kalmasına müsaade edemeyiz

AFAD merkezinden yapılan açıklamalar dışında provokatörlere izin verilmemesini istiyorum. Bugün birlik olma ve dayanışma zamanıdır. Tüm imkanlarımızı seferber etmiş durumdayız.

Hasar tespi


%d blogcu bunu beğendi: