Bir kaç yıl önce İstanbulda Bir düğün salonunda Birkaç uygur uyruklu kişi toplayıp Ortayada bir sandık koyarak kendisini Doğu Türkistan Cumhuriyeti Sürgün Hükümeti Cumhurbaşkanı ilan eden Sahtekar Cumhurbaşkanı AbduveliBuğrahan Osman Bir çok Sahtekalıkta ulusal medyalara ve Televizyon kanallarına haber olmuştu.

En meşhur haberide Türkiyedeki Siyasi Parti Genel Başkanlarına Kendisini Doğu Türkistan Cumhuriyeti Sürgün Hükümeti Cumhurbaşkanı olarak tanıtıp onlarla boy boy resimler çektirip sosyal medyasında paylaşarak Uygurlar üzerinde algı yapmıştı.Daha sonra Sahtekar Abduveli Buğrahan Osman hiç rahat durmayıp bu seferde sosyal medya sitesinde yayınladığı videoda ” Uygur erkeklerinin hiçbiri ulusun kahramanı olamadı. ” paylaşımına Uygur Kardeşlerimizden çok büyük tepki geldi ve pek çok Uygur kardeşimiz bizi arayarak Sahtekar Abduveli Buğrahan Osman UYGUR Erkeklerine hakaret edip bizleri topluma karşı küçük gösteriyor diyerek tepkilerini gösterdiler.

Sahtekar Abduveli Buğrahan Osman paylaşımı aşağıdadır….

Bugün birçok kadın kahramanımız var !… Ancak Uygur erkeklerinin hiçbiri ulusun kahramanı olamadı.
Tedavimizde gerçekten samimiysek, en az bir gün Hindistan’da tıpkı Tibet gibi bir milli bağımsızlık sarayı yapmalıyız.Bu sarayın temellerini atan, yol açan, yol gösteren, ekonomiyi takip eden adamlarımız gerçek kahramanlarımızdır.

Tedavimizde gerçekten samimiysek, en az bir gün Hindistan’da tıpkı Tibet gibi bir milli bağımsızlık sarayı yapmalıyız.
Bu sarayın temellerini atan adımları atan, ekonomiye yön veren, ekonomiyi takip eden adamlarımız gerçek kahramanlarımız arasında sayılabilir.Bu yolda yaşayanlar gazla şehit olabiliyor.
Ülkenin bağımsızlığı için yıllardır attığımız ilk önemli adım, Hindistan’da milli ordumuzu kurmak ve zalim komünistlere karşı her an hazır olmaktır.

Dünyanın her yerindeki Uygurlar, Hindistan’da ulusal sarayımızı inşa etmek için eşit çaba göstermelidir.
Güçle, parayla, parayla, zekayla,Bir Uygur olarak her zaman hazırım.Hazır mısın diye paylaşım yapmış.

Doğu Türkistan’da bağımsız bir cumhuriyet yok.

Doğu Türkistanlı Abduvali Buğrahan Osman, akılalmaz   skandalara imzalar atmakta,Ancak İçişleri bakanlığı veya diğer kamu kuruluşları bu şahıs hakkında Hukuki bir işlem yapmıştır.. Abduvali Buğrahan Osman (Aji Abuduwaili), hakkındaki çeşitli iddialarla ve bu iddialara konu olan eylemleri ile gündem oldu. Kendini “seçilmiş Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı” olarak tanıtan ve Türkiye’de sayısız siyasi parti yöneticilerinden sivil toplum kuruluşu çevrelerine kadar birçok ziyaret gerçekleştirerek itibar devşirmeye çalıştı. Çin işgali altındaki ülkelerinin adını kullanarak karşılığı olmayan unvanıyla Doğu Türkistan davasına zarar veren Abduvali Buğrahan Osman’ın eylemleri, Doğu Türkistanlılar tarafından üzüntüyle karşılanyor. Doğu Türkistan’ın haklı mücadelesinde aktif rol alan Türkiye’deki Uygur diasporasından önemli isimler sahte cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman’ı şiddetle kınamaktalar.

SOSYAL MEDYA SİTESİNDEKİ ORİJİNAL PAYLAŞIM AŞAĞIDADIR.

بۈگۈن قەھرىمان ئاياللىرىمىز كۆپ

لىكىن ھىچ بىر ئۇيغۇر ئەركەك مۇھاجىرەتتە مىللەتنىڭ قەھرىمانلىرى بۇلالمىدۇق ،

بىز ھەقىقى داۋايىمىزدا راسچىل بولساق ئەڭ ئاددىسى تىبەتلەردەك ھىندىستاندا بىر كۈن بولسىمۇ بالدۇر مىللى مۇستەقىللىك ئوردىسىنى قۇرۇپ چىقىشىمىز كىرەك ،

بۇ ئوردىنىڭ قۇرۇلىشىغا ئۇل سالغان قەدەم ئالغان يول ئاچقان ئوردۇمۇزغا باش بولغان ۋە ئەگەشكەن ئىقتىساد چىقارغان تەشۋىق قىلغان ئەركەكلىرىمىز ھەقىقى قەھرىمانلىرىمىز قاتارىدىن ئۇرۇن ئالالايدۇ ،

بۇ يولدا ياشىغانلار غازى ئۆلگەنلەر شىھىت بۇلالايدۇ ،

ۋەتەن مۇستەقىل قىلىش ئۈچۈن نەچچە يىلدىن بىرى داۋاتقانىمىزدەك بىرىنجى مۇھىم قەدەم ھىندىستاندا مىللى ئوردۇمىزنى قۇرۇپ زالىم كومىنىسقا قارشى ھەرزامان تەييار تۇرۇشتۇر ،

بۇنىڭ ئۈچۈن ھىندىستانمۇ ھەر زامان تەيياردۇر ،

بۇچاغدا زالىم كومىنىس خىتتايغا قارشى پۈتۈن خىتتاي دۈشمەنلىرى بولغان دۆلەتلەر ياردەم قىلالايدۇ ،

ئاللا مانا مۇشۇچاغدا نىجاتلىق ئاتا قىلىدۇ ،

شۇ چاغدىلا مۇھاجىرەتتىكى ئەركەكلىرىمىز خەلىقارانىڭ ئالدىدا يۈزۈنى كۆترەپ مەيدىسى تىك ماڭالايدۇ ،

مىللەتكە ۋەتەنگە يۈز كىلەلەيدۇ ،

مۇستەقىللىك يولۇمىز ئەنە شۇ چاغدا داغدام ئېچىلىشقا باشلايدۇ ،

پۈتۈن دۇنيادىكى ئۇيغۇرلار ھىندىستاندا مىللى ئوردۇمىزنى قۇرۇش ئۈچۈن تەڭ كۈچ چىقىرشىمىز كىرەك ،

كۈچى بار كۈچ پۇلى بار پۇل ئەقلى بار ئەقىل ،

مەن بىر ئۇيغۇر بولۇش سۈپۈتۈم بىلەن ھەر زامان تەييار ،

سىز تەييارمۇ ؟

MUHARREM İNCE’Yİ , CUMHURBAŞKANIYIM DİYE KANDIRMIŞ

MUHARREM İNCE’Yİ , CUMHURBAŞKANIYIM DİYE KANDIRMIŞ


Abduvali Buğrahan Osman’ın Memleket Partisi lideri Muharrem İnce ile de görüşme yapıldığı ortaya çıktı.
Doğu Türkistan ve Uygur meselesi hakkında pek bilgisi olmayan Muharrem İnce Kendisini Cumhurbaşkanı olarak tanıtan Sahte Cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman (Aji Abuduwaili) tarafından kandırıldı.Parti genel başkanı olan Muharrem İnce ‘nin kurmayları aslında İnternet arama motoru Googlaya merak edip Abduvali Buğrahan Osman (Aji Abuduwaili) kimdir diye yazsalardı Genel Başkan Muharrem İnce kandırılan Siyasetçiler arasında yerini almayacaktı.
Bu olay Türkiye’de aslında Parti başkanlarının yanına hiç araştırma yapılmadan her kesin gelebildiği anlamına geliyor.Buradan sayın İnceye tavsiyemiz yanına gelen ile resim çekilmeden evvel yanındaki yardımcıları googladan gelenin kim olduğunu teyit etsinler.Çünkü bazı kurnazlar siyasetçilere,Devlet büyüklerne bir  yolunu bulup bir şekilde yaklaşıyorlar.Maşallah bizim siyasetçilerimizde her kesle bol bol resim çektiriyor.Siyasetçilerin bu huylarından vaz geçmesi lazım,çünkü resim çekilen kurnazlar bu durumu sosyal medya hesaplarından veya başka bir şekilde kendi reklamlarını yaparak toplum üzerinde algı yapıp  bazı insanları mağdur ediyorlar.
Memleket Partisi’nin Korkuteli İlçe Başkanlığı’nda da paylaşılan görüşmeye ilişkin görüntülerde, “Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı, Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’yi ziyaret etti” denildi.

Görüntülerde İnce ile görüntü veren Osman, “Öncelikle Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı olarak ziyaretimi kabul ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Atamız Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Al bayraktan gök bayrağa selam olsun’ sözü vardı…” şeklinde konuşma yaptı. Konuşmada İnce de Osman’a ‘Hoş geldiniz’ dedi.
Doğu Türkistan’da bağımsız bir cumhuriyet yok.
Doğu Türkistanlı Abduvali Buğrahan Osman, akılalmaz   skandalara imzalar atmakta,Ancak İçişleri bakanlığı veya diğer kamu kuruluşları bu şahıs hakkında her nedense Hukuki bir işlem yapmıyor. Abduvali Buğrahan Osman (Aji Abuduwaili), hakkındaki çeşitli iddialarla ve bu iddialara konu olan eylemleri ile gündem oldu. Kendini “seçilmiş Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı” olarak tanıtan ve Türkiye’de sayısız siyasi parti yöneticilerinden sivil toplum kuruluşu çevrelerine kadar birçok ziyaret gerçekleştirerek itibar devşirmeye çalıştı. Çin işgali altındaki ülkelerinin adını kullanarak karşılığı olmayan unvanıyla Doğu Türkistan davasına zarar veren Abduvali Buğrahan Osman’ın eylemleri, Doğu Türkistanlılar tarafından üzüntüyle karşılanyor. Doğu Türkistan’ın haklı mücadelesinde aktif rol alan Türkiye’deki Uygur diasporasından önemli isimler sahte cumhurbaşkanı Abduvali Buğrahan Osman’ı şiddetle kınamaktalar.
Abduvali Buğrahan Osman kendisinin seçilmiş bir cumhurbaşkanı olduğunu iddia etmekte.
İstanbul Sefaköy’deki bir restoranda, ikamet ve vatandaşlık sorunları ile uğraşan, sayıları yaklaşık 19 kadar olan zor durumdaki Uygur Türklerini davet etmiş ve davete gelenleri kandırarak kendisini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı seçmesini istiyor. 19 kişinin yaklaşık 12’sinden oy alıyor.

Şaka gibi ,yaklaşık 35 Milyon nufusu olduğu söylenen Uygurların Cumhur başkanlığını 12 kişi tarafından seçilen Abduvali Buğrahan Osman kendisinin seçilmiş bir cumhurbaşkanı olduğunu iddia etmesidir.
UYGUR KARDEŞLERİMİZ BU SAHTEKARLIĞA ÜZÜLMEKTELER.
Türkiyede yaşayan Doğu Türkistanlı Uygurlar Abduvali Buğrahan Osman’ın yaptığı bu sahtekarlığa Doğu Türkistanlılar açısından utanç verici bir durum ,Biz Uygurlar Bu duruma Üzülüyoruz, lanetle kınıyoruz demekteler.
Uygur Diasporası ise Türkiye Cumhuriyeti Devlet kurumlarının ve Siyasi parti Genel Başkanlarının ,kendini Doğu Türkistan Cumhurbaşkanıyım diye tanıtan  şahıslara kanmamalarını ve itibar etmemeleri gerekir demekteler.
Sahte cumhurbaşkanı siyasileri yakından takip ediyor. Siyasilerin önceden duyurulmuş programlarında yanlarına gidip fotoğraflar çektiriyor. Bunları “Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı’nın diplomatik temasları” olarak sosyal medya hesaplarında paylaşıyor.
Abuduwaili’nin en çok ilgi gösterdiği lider MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli. Onun dışında Kemal Kılıçdaroğlu, Binali Yıldırım, Meral Akşener, Mansur Yavaş, Ahmet Davutoğlu, Mustafa Yeneroğlu, Muharrem İnce, Mustafa Destici, Fatih Erbakan gibi pek çok siyasetçiyle aynı kareye girmeyi de başarmış.Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı image-185.png

Abuduwaili, Erdoğan’la aynı kareye girdiği bu anı da sosyal medya hesabından paylaştı.

Unvan ve mazbata dağıtıyor
Sahte cumhurbaşkanı dağıttığı bakanlık, milletvekilliği gibi unvanlar ve mazbataları da sosyal medyadan yayımlıyor.Sahte cumhurbaşkanının dağıttığı bir “cumhurbaşkanlığı müşavirliği” mazbatası.
Asılsız ihbarlar yaptığı ve para topladığı iddia edilmişti
Sosyal medyada “Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı” için araba alınması amacıyla unvan dağıtılan kişilerden para istendiğini gösteren paylaşımlar yapılmıştı.

Abuduwaili’nin Türkiye’de yaşayan ve Türkiye vatandaşlığı olmayan bazı Uygurlarla ilgili emniyete asılsız ihbarlar yaptığı da iddia edilmişti. İhbar ettiği bir kişinin avukatı sosyal medyadan, müvekkilinin soruşturmayla hiçbir ilgisinin çıkmadığını ve hukuki anlamda bir problem yaşamadığını, ama açılan soruşturmadan dolayı vatandaşlık başvurusunun olumlu sonuçlanmadığını söyleyerek, Uygur toplumunu Abuduwaili’ye karşı dikkatli olmaya çağırmıştı.
Sözde Doğu Türkistan Cumhurbaşkanı, vapurda vatandaşlarla çektirdiği fotoğrafları da sosyal medyadan yayımlıyor.

DOĞU TÜRKİSTAN CUMHURBAŞKANI ANWAR TURANİ PKK YPG TERÖR ÖRGÜTÜDÜR DEMEDİ,FETULLAH GÜLEN ÖRGÜTÜYLEDE GÖRÜŞÜYORMUŞ.Uygur Organize Suç Çetesi tarafından ölümle Tehdit Edilen kişi Gökhan Gülmez’den yardım İstedi.
Süleyman Soylu Uygurlar arasında hakkında iddialar bulunanDernek Başkanını evinde ziyaret etmiş
Doğu Türkistan Meclis Başkanı Seyit Tümtürk’ün HDP-PKK ilişkisi
Fetöcüler ile İlişkisini Uygur Türk’ü Kuzzet Altay, Yayınladığı videoda itiraf etti.

%d blogcu bunu beğendi: