Uygur uyruklu duyarlı bir vatandaşımız whatsap haber ihbar hattımıza gönderdiği linkteki Sosyal Medya Facebook DOĞU TÜRKİSTAN ULEMALAR DERNEĞİ sayfasını açıp incelediğimizde ;

” Doğu Türkistan Alimler Birliği Araştırma Dairesi Başkanı Muhammed Yusuf Karihajim, bugün İstanbul’un Safaköy ilçesindeki Uygur Camii’nde namaz kılmak için gelen cemaatle bir araya gelerek, kendisinin tercüme ettiği Atsir Muyasas kitabını Caminin içersindeki masada İmzalayarak cemaate hediye etti.Fotoğrafta Muhammed Yusuf Karahajim sözleşmeyi imzalıyor.Paylaşımını gördük. paylaşımı vardı.

Bu paylaşımı görünce ve Sayfada yayınlanan Resimleri ve Videoları inceleyince dün yaptığımız haber hemen aklımıza gelip ;

1-Camide İmzalanıp Cemate dağıtılan Kitaplar acaba Bakanlıktan İzin alınarak Basılmış bir kitapmı ?

2-Camide cemaate imzalanıp dağıtılan kitapların Bandrolü varmı ? Mali Şube Polisi Bu konuyu Araştıracaktır.

3-Camilerde Kitap İmza kanpanyaları yapılabilinirmi ?

4-Camilerde Dernekler ve diğer STK ‘lar Uluslar arası siyaset yapabilirlermi sorusu geldi.

5-Kitabı ücretsizde Dağıtsanız Bu kitabı Dağıtan kişi acaba Dağıttığı Kitapların KDV’sin Maliyeye yatırdımı ?

6-VERGİLENDİRİLMİŞ KAZANÇ KUTSALDIR.

Tabiyki Bu soruların cevabını Küçükçekmece Kaymakamı Sayın Turan BEDİRHANOĞLU ve Camilerden Sorumlu Olan İstanbul İl Müftülüğü ve Küçükçekmece İl çe Müftüsü sayın Hasan Hüseyin PALABIYIK Basın açıklamasıyla cevabını vermesi gerekir.

Camiler İbadet yeridir.Camiler Siyaset veya Kitap İmzalama yeri değildir.Devletin İlgili kurumları acaba Camileri ve İmamlarını ne Kadar Kontrol ediyor ? Diyanet İşleri Başkanlığı Bu konuyu araştırarak sorumlular hakkında gereğini yapar.Buna İnanıyorum.

İstanbul Polisi Uygurların kitabevine Kaçak Bandrolsüz kitap operasyonu yaptı.

İstanbul Polisi Uygurların kitabevine Kaçak Bandrolsüz kitap operasyonu yaptı.

%d blogcu bunu beğendi: