fbpx

JANVAK – Jandarma Mensupları Şehit Gazi ve Aileleri Vakfı Projelerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Gülmez‘in Öncülüğünde Faaliyette bulunan Önce Vatan 1915 Çanakkele Şavaşları Gezici Müzelerimiz yerel, ulusal ve uluslararası basında konu olan ve bugüne kadar gittiği her yerde büyük bir Milli ve manevi duygu coşkusuyla karşılanmaktadır. JANVAK- Projesi olan Önce Vatan 18 Mart 1915 Çanakkale Savaşları mobil müzelerimiz Türkiye’mizin il ,ilçelerinde, belde ve köylerinde, meydanlarında, Okullarımızda kısacası yıl boyunca gittiği her noktada ücretsiz OLARAK Halkımıza ve Öğrencilerimize hizmet vermektedir. 18 Mart 1915 Çanakkale Savaşları mobil müzelerimiz hiç bir kamu kurum ve kuruluşundan herhangi bir ücret almadan ve talep etmeden bugünlere kadar gelmiştir.

Bu ilkemiz doğrultusunda JANVAK- Projesi olan Önce Vatan 18 Mart 1915 Çanakkale Savaşları mobil müzelerimiz Ülkemizin her noktasına ulaşmaya devam etmektedir.

JANVAK- Jandarma mensupları Şehit,Gazi ve Aileleri Vakfı Projesi olan 18 Mart 1915 Çanakkale Savaşları mobil müzelerimize göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan ötürü emeği geçen her kese teşekkür ve saygılarımızı sunarız.

Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu zamanda Çanakkale Ruhunu ve o şuuru canlı tutmak, ulus olarak nasıl bir ecdada sahip olduğumuzu rehber eşliğinde anlatıp Vatan toprağımızı namusları bilip uğruna canlarını bile gözlerini kırpmadan feda eden aziz Şehitlerimize ve kahraman Gazilerimize ne derece minnet borçlu olduğumuzu açıkça belirtip emanet edilen bu toprakların her karışının namusumuz olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini bizden sonraki nesillere gerçek kanıtları ile bire bir anlatmak için 5 adet Müze Otobüs ,7 adet öncü araç ve 35 personel ile “Önce Vatan 1915 Çanakkale Gezici Mobil Müzeler” imiz Türkiye Genelinde il il gezerek Okullarımızda ve Üniversitelerde Şehir ve İlçe meydanlarında çocuklarımız ve Milletimizle buluşmaktadır.

Haber:Gökhan Gülmez

Bir Cevap Yazın

Cesur Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: