fbpx

MUSTAFA SARIGÜL PANİĞİ
CHP’de bir de Musfafa Sarıgül paniği yaşanıyor. Daha önce CHP’de Genel Başkanlık yarışı veren Mustafa Sarıgül, kendi kurduğu Türkiye Değişim Partisi’nin aksine seçimlere CHP listesinden girdi. Kendi memleketi Erzincan’dan CHP’nin oylarını artırarak vekil seçilmesi CHP Genel Merkezi’ni panikletti.

Kılıçdaroğlu’nun mağlubiyeti sonrası yeniden Genel Başkanlık için adı geçen isimlerden olan Sarıgül için muhalif kanallara “Sarıgül’ü çok öne çıkarmayın” mesajı gittiği iddia edildi.

EKREM İMAMOĞLU PUSUDA
Pusuda bekleyen bir diğer isim ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu…

Adaylık sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu ile açıktan yarışan isim olan Ekrem İmamoğlu son ana kadar savaşıp daha sonra Kılıçdaroğlu’na destek açıklamıştı. Bu durum, “İmamoğlu adaylıktan vazgeçti Genel Başkanlık için pusuya yattı” yorumlarını beraberinde getirmişti…

“BURADAYIM ÇIKIŞI DA” BU SAVAŞ İÇİNDİ
Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Merkezinden masayı tokatlayarak yaptığı paylaşımın da bu savaşa karşı yaptığı bir çıkış olduğu anlaşıldı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Buradayım be buradayım. Sonuna kadar mücadele edeceğim” ifadelerini kullanarak çektiği videonun sözünü dinletemediği ve ‘çek git’ diyenlere karşı olduğu da netleşti.

SEÇİMİ BIRAKIP BAŞKANLIK İÇİN BİRBİRLERİNE GİRDİLER
Yaşananlar CHP içindeki çekişmeyi bir kez daha gözler önüne sererken “28 Mayıs’ta yapılacak seçime hazırlanmak yerine kendi aralarında yeni bir savaşa hazırlanıyorlar” yorumlarını da beraberinde getirdi.

CHP’de koltuk yarışı alevlendi! Yeni savaşın adı Genel Başkanlık! Gürsel Tekin, Ekrem İmamoğlu ve Mustafa Sarıgül…

CHP’de koltuk yarışı alevlendi! Yeni savaşın adı Genel Başkanlık! Gürsel Tekin, Ekrem İmamoğlu ve Mustafa Sarıgül…

Türkiye genelinde milyonlarca seçmen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için sandık başına gitti. Yoğun katılımla yapılan seçimlerde Cumhur İttifakı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan rakiplerine büyük fark attı. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan başlayarak aşağıya doğru tüm ortaklarının, içeride ve dışarıda destekçisi olan örgüt ve lobilerin ağır bir yenilgi alırken, CHP içindeki koltuk yarışı alevlendi. Kılıçdaroğlu’nun koltuğunda gözü olduğu bilinen Ekrem İmamoğlu’nun yanısıra kervana CHP listelerinden vekil olan Mustafa Sarıgül ve Gürsel Tekin de katıldı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen seçimlerde hezimete uğrayan CHP’de yeni savaşın adı Genel Başkanlık. Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen tarihi seçimi Cumhur İttifakı açık ara önde tamamlarken Başkan Recep Tayyip Erdoğan, 7’li koalisyonun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na 2.5 milyondan fazla oy farkı atarak %49.52 oranına ulaştı.

Kılıçdaroğlu %44.88 oranında oy alırken ATA İttifakı adayı Sinan Oğan %5.17’de kaldı. Öte yandan FETÖ ve CHP’li isimlerin ortaklaşa giriştiği kaset ve sahte dekont kumpasıyla adaylıktan çektirilen Muharrem İnce ise %0.43 oranında oy aldı.

Seçimi Başkan Erdoğan açık ara önde tamamlasa da 50+1 kuralından ötürü Cumhurbaşkanı seçimi ikinci tura kaldı. Millet 28 Mayıs’ta iradesini bir kez daha sandığa yansıtarak ikinci yüzyıl için kararını verecek.

CHP FENA ÇARPILDI
Kılıçdaroğlu’nun fark yemesinin yanısıra 7’linin küçük ortakları CHP listelerinden tam 39 sandalye kaptı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan bu durumu, “Bizzat masadaki arkadaşları tarafından “sazan sarmalına” alınan Kılıçdaroğlu, gördüğümüz kadarıyla fena halde çarpılmıştır. Bunun hesabını CHP Genel Başkanı’ndan ve CHP Genel Merkezi’nden sormak da o partinin seçmenlerine düşer, bizi ilgilendirmez.” ifadeleriyle özetledi.

GÜRSEL TEKİN İLE ‘KARS’ RESTLEŞMESİ

Kılıçdaroğlu’na seçimin ardından isyan bayrağı açacak isimlerden biri olan Gürsel Tekin’in attığı tweet CHP içindeki çekişmeyi açığa çıkardı. Kılıçdaroğlu “ayağına bağ olmasın” diye apar topar Kars’a göndermek istediği Gürsel Tekin sosyal medya üzerinden adeta rest çekti.

PARTİ KARIŞTI BAŞKANLIK SAVAŞI KIZIŞTI
Kılıçdaroğlu hezimeti Onursal Adıgüzel, Akan Abdula gibi isimlere fatura etmeye çalışarak yolları ayırsa da Genel Başkanlık savaşı açıktan yaşanır hale geldi.

KILIÇDAROĞLU “KARS’A GİT” DEDİ O “İSTANBUL’DA KALACAĞIM” DEDİ
Tekin, Kılıçdaroğlu’nun kendisini seçim çalışmaları için Kars’a görevlendirdiği belirterek bunun aksine çalışmalarına İstanbul’da devam edeceğini belirtti.

Tekin şunları yazdı;

“Seçim çalışması yapmak üzere Kars ilimize görevlendirildim. 12 milyon seçmenin olduğu, sokak sokak bildiğim İstanbul’da çalışmaya devam edeceğim. Özellikle oy kaybettiğimiz veya yeterli oyu alamadığımız ilçelerimizde olacağım.”

Ancak parti tabanından gelen tepki sonrası Tekin yarım da olsa geri adım attı. Tekin, “Kars’a elbette gideceğim. Sayın Genel Başkanımızla da görüştük. Talimatı doğrultusunda Halkın Otobüsü İstanbul’u sokak sokak gezecek. Milletimiz kararı ikinci tura bıraktı. Kazanacağız.” şeklinde bir paylaşım daha yaptı.

.

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: