fbpx

Hakkındaki fezlekeleri anımsatıp ‘Dava açılabilir’ dedi: MHP’den dikkat çeken ‘Kılıçdaroğlu’ mesajı! CHP’den yanıt gecikmedi…

2

Seçimden yenik çıkan 6’lı masa liderleri cumhurbaşkanı yardımcısı olabilmek hedefiyle milletvekili adayı olmamışlardı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da milletvekili olmadığı için dokunulmazlığı sona erdi. Kılıçdaroğlu hakkında düzenlenmiş fezlekeleri anımsatan MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’dan çok konuşulacak bir ‘dava’ mesajı geldi. CHP’li Tezcan da Yıldız’ın paylaşımıyla ilgili açıklama yaptı.28 Mayıs seçimlerinin son bulması ile birlikte siyaset kulisleri hareketli günler yaşamaya devam ediyor. MHP Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’ın, 28. dönemde TBMM’de yer almayacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yargılanmasına yönelik yaptığı paylaşımlar dikkat çekti.

Feti Yıldız sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Milletvekilleri 2 Haziran’da yemin edecek. CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olmadığı için dokunulmazlığı sona erdi. Hakkında düzenlenmiş Fezlekeler anayasa ve adalet Komisyonu raflarında bekliyor.

Cumhuriyet başsavcılıkları; hakaret, tehdit, iftira, suç ve suçluyu övmek, adli yargılamayı etkilemeye teşebbüs, kurul halinde çalışan kamu görevlilerine, görevinden dolayı hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, terör örgütü propagandası gibi çeşitli suçlardan hazırlanmış 28 adet fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabilir.

Daha önce açılmış ancak dokunulmazlık nedeniyle durdurulan davalar kaldığı yerden devam eder.”

CHP’DEN YANIT GELDİ: HİÇBİRİMİZ KORKMUYORUZ!

CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, TBMM’ye gelerek milletvekili kaydını yaptırdıktan sonra gazetecilerin sorularını yanıtlarken Feti Yıldız’ın paylaşımıyla ilgili şunları söyledi:

chpli-tezcan-partide-bir-degisim-olacaksa-kilicdaroglunun-onderliginde-olacaktir_8799_dhaphoto1

“Feti Yıldız, Cumhur İttifakı’nın gelecek dönemde Türkiye’yi hangi hukuk dışı girdabın içerisine sokacağının işaretini, mesajını vermiş. Feti Yıldız’ın tutumu, önümüzdeki dönemde, hukukun üstünlüğü, demokrasi ve özgürlükler konusunda çok ciddi mücadele etmemiz gerektiğini gösteriyor. Bizim genel başkanımızın hukuk önünde hesap vermekten kaçınacağı bir durum yoktur. Önümüzdeki dönemde de bu anlayış muhtemelen yeni fezlekeler düzenleyecektir. Düzenleyebildikleri kadar fezleke düzenlesinler; başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, hiçbir Cumhuriyet Halk Partili fezlekeden korkmuyor.”

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: