fbpx

SABAH AİLESİNİN BAŞI SAĞ OLSUN,

SABAH Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, zatürre tedavisi gördüğü Şişli’deki özel bir hastanede 81 yaşında hayata gözlerini yumdu. Barlas’ın ölümü sevenlerini ve medya camiasını yasa boğdu.

SON DAKİKA | Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas hayatını kaybetti
  • Meslek hayatı boyunca birçok başarıya imza atan, büyük gazetelerin birçoğunda çalışan SABAH Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas, 81 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Mehmet Barlas, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1971’de mezun oldu.

Türkiye Milli Talebe Federasyonu’nda basın komisyonu başkanlığı yapan Barlas, gazetecilikle öğrencilik döneminde babasının kurucusu olduğu Son Havadis gazetesinde tanıştı.

Cumhuriyet gazetesinde profesyonel gazeteciliğe başlayan Barlas, 12 Mart Muhtırası sonrası gazeteden çıkarıldı.

İsmail Cem’in genel müdürlüğü döneminde TRT’de iç ve dış haberler danışmanlığı yapan Barlas, 1968 yılında Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği yarışmada, inceleme dalında birincilik ödülü aldı.

Barlas, Son Havadis, Cumhuriyet, Günaydın, Milliyet, Güneş, Tercüman, Hürriyet, Türkiye, Sabah, Yeni Şafak, Star, Akşam, Posta ve Sabah’ın da aralarında olduğu birçok gazetede köşe yazarlığı yaptı.

Çeşitli dönemlerde Star TV, ATV, Show TV ve TGRT’de günlük haber yorumculuğu yapan Barlas, 2003’te kızı Ela Barlas ile haber programı hazırladı ve sundu. 2008 yılı içinde kısa bir süre ATV’de ana haber bülteninin sunuculuğunu yapan Barlas, NTV’de Emre Kongar’la birlikte Yorum Farkı adlı programı sundu.

SON DAKİKA | Sabah Gazetesi Başyazarı Mehmet Barlas hayatını kaybetti

NTV ve NTV Radyo’da Oğuz Haksever ile Makam Farkı adlı programı yapan Barlas, Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesiydi.

Canan Barlas ile evli olan Mehmet Barlas’ın Cemil Barlas ve Ela Barlas adında iki çocuğu bulunuyor.

Sabah Gazetesi Yazarı Yavuz Donat, Barlas’ı kaybetmenin acısını şu sözlerle anlattı:

“Kültürlü bir beyefendi herkese karşı saygılı dost bir arkadaştı. Ailesine, sevenlerine, okurlarına başsağlığı diliyorum. Türkiye bir aydınını, zarif bir insanını kaybetti. Türk Sanat Müziği konusunda geniş arşivi, bilgisi olan bir insandı. Çok güzel bir sohbeti vardı. Ciddi bir aile babası, şefkatli, kucaklayıcı bir dede, bir dosttu. Anısını ömür boyunca yaşatacağım.”

Sabah Gazetesi Yazarı Haşmet Babaoğlu:

“Çok değerli bir meslektaşımızı kaybettik. Mehmet Bey’in çok ayrı bir yeri vardı. Türk basını Mehmet Bey’i çok arayacak. Başımız sağ olsun. En sert meseleleri, en tartışmalı konuları bile muazzam insani bir itidalle ele alırdı. En çok arayacağımız yönünün bu olduğunu düşünüyorum.”

BAKAN ÇAVUŞOĞLU: DERİN BİR ÜZÜNTÜ İLE ÖĞRENDİM

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Basın dünyasının duayen isimlerinden Sabah Gazetesi’nin Başyazarı Mehmet Barlas’ın vefatını derin bir üzüntü ile öğrendim. Mehmet Barlas’a Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına, okurlarına ve Sabah Gazetesi’ne başsağlığı dilerim.” dedi.

HAMZA DAĞ: BASIN CAMİASININ BAŞI SAĞOLSUN

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Vefatını büyük üzüntüyle öğrendiğim Sabah Gazetesi Başyazarı, duayen gazeteci Mehmet Barlas’a Cenab-ı Allah’tan rahmet dilerim. Ailesinin, sevenlerinin, Sabah Gazetesi başta olmak üzere tüm basın camiasının başı sağ olsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: Gazetecilik mesleğinin duayen isimlerinden Mehmet Barlas, tedavi gördüğü hastanede hayata veda etti. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına, okurlarına ve medya camiasına başsağlığı diliyorum.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Basın dünyamızın duayen isimlerinden Sayın Mehmet Barlas’ın vefatını büyük bir teessürle öğrendim. Rabbim rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun. Ailesine ve Turkuaz Medya grubuna taziyelerimi sunuyor ve sabırlar diliyorum.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Basın dünyamızın usta isimlerinden Mehmet Barlas’ın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendik. Allah rahmet eylesin… Değerli ailesine ve Turkuaz Medya grubuna başsağlığı diliyoruz…

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: Basınımızın duayenlerinden Gazeteci-Yazar Mehmet Barlas’a Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri ve basın camiasına başsağlığı diliyorum. Uzun yıllar Sabah Gazetesi Başyazarlığı yapan kıymetli gazetecimizin mekânı cennet, makamı âli olsun.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Sabah Gazetesi Başyazarı Sayın Mehmet Barlas’ın vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Sayın Barlas’a Allah’tan rahmet, ailesine, okurlarına, sevenlerine ve tüm medya camiamıza başsağlığı diliyorum. Mekanı Cennet Olsun.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu: Tedavi gördüğü hastanede vefat eden, duayen gazeteci, Sabah Gazetesi’nin başyazarı Mehmet Barlas’a Cenab-ı Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına, okurlarına ve Sabah Gazetesi başta olmak üzere tüm medya camiasına başsağlığı diliyorum.

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: