fbpx

Birleşik Krallık’ta yayılan yeni varyant genel vakalar artmaya devam ettikçe endişelendirdi. Bilimsel olarak EG.5.1 olarak bilinen ve COVID-19’un Omicron varyantından türediği belirtilen bu yeni varyant, hastalardaki oranıyla tüm dünyayı yeniden alarma geçirme tehdidi taşıyor.

Birleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı’na (UKHSA) göre yeni bir COVID-19 varyantı Birleşik Krallık’ta yayılıyor ve şimdiden yedi yeni vakadan birini oluşturuyor.Bilimsel olarak EG.5.1 olarak bilinir ve COVID’in Omicron varyantından türedi.UKHSA, başta Asya olmak üzere uluslararası alanda artan vakalar nedeniyle ülkedeki yaygınlığını izliyor ve 31 Temmuz’da burada bir varyant olarak sınıflandırıldı.10 Temmuz ile başlayan haftada, dokuz vakadan biri değişkene bağlıydı.

En son veriler, şimdi vakaların yüzde 14,6’sını oluşturduğunu gösteriyor ve bu Birleşik Krallık’taki en yaygın ikinci hastalığa karşılık geliyor.

Buna göre yeni varyanta bağlı vakalar, hızla yayılıyor gibi görünüyor ve son zamanlarda vakalarda ve hastaneye yatışlarda artışın bir nedeni bu olabilir.Ülkede COVID-19 oranları geçen hafta 4.403 solunum vakasında yüzde 3,7’den bu hafta 4.396’da yüzde 5,4’e yükseldi.

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: