fbpx

Wagner lideri Prigojin’in uçağı düştü! Rus haber ajansı TASS duyurdu

Rusya’nın Tver bölgesinde özel bir jetin düşmesi sonucu 10 kişinin öldüğü bildirildi. Rus haber ajansı TASS, Wagner lideri Prigojin’in düşen uçağın yolcu listesinde olduğunu belirtti.

AA-20230822-31967824-31967821-PRIGOJIN_WAGNER_ISYANININ_ARDINDAN_ILK_DEFA_GORUNTU_PAYLASTI

Rusya Acil Durumlar Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Moskova’dan St. Petersburg’a giden özel uçağın Tver bölgesinde düştüğü belirtildi.Uçakta yer alan 3 kişilik mürettebat dahil 10 kişinin öldüğü bilgisine yer verilen haberlerde, ilgili ekiplerin bölgede çalışmalar yürüttüğü kaydedildi.

WAGNER LİDERİ DE UÇAKTAYDI

Rus haber ajansı TASS, Tver’de düşen ve 10 kişinin öldüğü Embraer ERJ-135BJ tipi özel jette Wagner’in kurucusu Yevgeniy Prigojin’in de bulunduğunu bildirdi.

AW014812_01

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsiya) tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Tver Bölgesi’ne düşen uçak kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldı. Yolcu listesinde Evgeny Prigojin’in adı ve soyadı var” denildi.

WAGNER’İN 24 SAAT SÜREN İSYANI

Rusya’nın Ukrayna Savaşı’nda cephede aktif rol alan Wagner lideri Prigojin, 23 Haziran’da Rus ordusunu Wagner kamplarına saldırı düzenlemekle suçlayarak isyan başlatmıştı. Wagner savaşçıları, Prigojin’in emriyle Rusya’nın güneyindeki Rostov’dan başkent Moskova’ya silahlı yürüyüş başlatmıştı.

thumbs_b_c_daa09f924a490f4535b32cd38904dadc

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un istifasını isteyen Prigojin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun arabuluculuğunda isyanı 24 saat sonra geri çekilmişti.Kremlin Sarayı, isyanın ardından Wagner’in Rusya’daki faaliyetlerine son verileceğini ve Wagner savaşçılarının Belarus’taki bir üsse yerleştirileceğini duyurmuştu.

Dünya Wagner liderinin uçak kazasını konuşuyor! Putin'in eski röportajındaki ifadeler dikkat çekti

Putin’in eski röportajındaki ifadeler dikkat çekti

Akşam saatlerinde gelen uçak kazası dünyanın bir numaralı gündemi haline geldi. 2 ay önce Rusya Devlet Başkanı Putin’e karşı isyan başlatan Wagner lideri Evgeny Prigojin‘in de yolcu listesinde olduğu özel jet Moskova yakınlarında esrarengiz bir şekilde düştü. Bu haberin ardından Putin’in eski bir röportajında kullandığı sözler sosyal medyada paylaşım rekoru kırdı.Dünya yine Rusya’yı konuşuyor! Savaş, yaptırımlar ve isyanla gündemden düşmeyen ülkede bu kez yıllarca konuşulacak bir uçak kazası yaşandı. Düşen uçağın yolcu listesinde Wagner lideri Evgeny Prigojin’in de adının olması tartışmalara konu oldu. Rus haber ajansı TASS Prigojin’in de uçakta olduğunu duyurdu.

thumbs_b_c_b97802df9f0288cae685d4f2063cf883

YARIM SAAT SONRA DÜŞTÜ

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Uçak, Şeremetyevo Havaalanı’ndan (Moskova), St. Petersburg’a uçuştaydı. Uçağın içinde 3’ü uçak personeli olmak üzere toplam 10 kişi bulunuyordu” ifadeleri kullanılarak, uçağın kalkıştan yarım saat sonra düştüğü aktarıldı.

PUTİN’İN SÖZLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI.

İhanetin Sonumu ? İhanetin bedelimi ? Kazamı ? Suikastmı ? Teknik hatamı ? Cevabı bulunamıyacak sorular !…

Rusya Devlet Başkanı Putin, uçak kazasının ardından sosyal medyada gündeme oturdu. Putin’in eski zamanlı bir röprotajında kullandığı ‘ihanet’ sözleri kullanıcıların dikkatinden kaçmadı.

Röportajda Putin’e, “Sizin için affetmek mümkün müdür?” sorusu yöneltilmişti. Bu soruya ‘Evet’ yanıtı veren Putini, “Her şeyi değil ama” diye eklemede bulunmuştu. Moderatörün, “Affedilmeyen şey nedir?” sorusu üzerine ise Putin tek kelime ile, ‘İhanet’ yanıtını vermişti.

WAGNER’İN İSYANI

Rusya’nın Ukrayna Savaşı’nda cephede aktif rol alan Wagner lideri Prigojin, 23 Haziran’da Rus ordusunu Wagner kamplarına saldırı düzenlemekle suçlayarak isyan başlatmıştı. Wagner savaşçıları, Prigojin’in emriyle Rusya’nın güneyindeki Rostov’dan başkent Moskova’ya silahlı yürüyüş başlatmıştı. Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ve Rusya Genelkurmay Başkanı Valery Gerasimov’un istifasını isteyen Prigojin, Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’nun arabuluculuğunda isyanı 24 saat sonra geri çekilmişti. Kremlin Sarayı, isyanın ardından Wagner’in Rusya’daki faaliyetlerine son verileceğini ve Wagner savaşçılarının Belarus’taki bir üsse yerleştirileceğini duyurmuştu.

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: