fbpx
Selçuk Bayraktar ABD Uçak Gemisinde

Selçuk Bayraktar X sosyal paylaşım platformundan yaptığı paylaşımda ; Türk donanmamızın amiral gemisi TCG Anadolu ile gerçekleştirilen ortak tatbikatta, davet üzerine USS Gerald R. Ford uçak gemisini ziyaret ettik. Bizleri misafir eden heyete içten teşekkürlerimi sunuyorum. We visited the USS Gerald R. Ford aircraft carrier during a joint exercise with the TCG Anadolu, our Turkish navy’s flagship, at the invitation of Ambassador @JeffFlake. ABD heyetine misafirperverliğinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

ABD Donanması’nın en yeni, dünyanın en büyük uçak gemisi USS Gerald R. Ford, Antalya’ya geldi. USS Gerald R. Ford, TCG Anadolu gemisi ile Doğu Akdeniz’de tatbikat da düzenledi.

Türk donanmasının amiral gemisi TCG Anadolu’yla, Doğu Akdeniz’de birlikte tatbikat gerçekleştiren ABD’ye ait uçak gemisi USS Gerald R. Ford, Antalya’ya açıklarında demirledi.

07fed1d6d7f908d9126e271aeb17840c
5264aa8bf4ae0a409b4a18958765acfd

Gemide görevli 12. Uçak Gemisi Taarruz Grubu Komutanı TuğamiralErik J. Eslich, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada, “Gerald R. Ford Uçak Gemisi Taarruz Grubu, Antalya’ya ulaşmadan önce Türk Deniz ve Hava Kuvvetleri’ndeki ortaklarımızla birlikte hareket ederek birçok alanda bir dizi tatbikat gerçekleştirmiştir. Bu tatbikatlar, Türkiye ile olan bağımızı güçlendirmiş ve birlikte çalışabilirlik hedeflerimizi ileri bir noktaya taşıyarak denizcilik taktik ve usulleri konusundaki ortak anlayışımızı geliştirmiştir. Buna ilaveten, kolektif çabalarımız bölgede barış ve istikrarın tesisini sağlama yönündeki ortak hedefimizi güçlendirmektedir” ifadelerini kullandı.ABD Donanması’nın en yeni ve en gelişmiş düzeydeki uçak gemisi, Ford sınıfı uçak gemilerinin en üst derecedeki gemisi olarak tanımlanıyor.

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: