fbpx

İnsan ticareti suçu işleyen yabancı uyruklu kişiye 220 yıl hapis cezası

İnsan ticareti suçundan tutuklanan yabancı uyruklu bir kişinin 220 yıl hapis cezasına çarptırıldığı; cezanın, bu suçtan verilen en yüksek ceza olduğu bildirildi.

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamaya göre Jandarma Genel Komutanlığı, Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti ile Mücadele Daire Başkanlığı ve Antalya İl Jandarma Komutanlığı tarafından insan ticareti suçu işleyenlere yönelik çalışma yaptı.
Çalışmada, Tayvan uyruklu bir kişinin Türkiye’ye çalışma vaadiyle getirdiği 33 soydaşının pasaportları ve cep telefonlarına el koyduğu ve bilişim sistemleri yoluyla zorla dolandırıcılık suçu işlettiği tespit edildi.

Bu kapsamda 26 Nisan 2021’de düzenlenen operasyonda, 33 insan ticareti mağduru kurtarılırken gözaltına alınan Tayvan uyruklu kişi tutuklandı.

Yapılan yargılamada, Tayvan uyruklu kişiye, kurtarılan her bir mağdur için 6 yıl 8’er ay olmak üzere toplam 220 yıl hapis cezası verildi.

Verilen ceza İstinaf Mahkemesi ve Yargıtay tarafından da onandı.Açıklamada, bu cezanın Türkiye’de bir insan tacirine verilen en yüksek ceza olduğu kaydedildi.

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: