fbpx

Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkevi’nde Tesla ve SpaceX’in Üst Yöneticisi (CEO) Elon Musk’ı kabul etti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

AA-20230917-32176583-32176582-TESLA_VE_SPACEXIN_UST_YONETICISI_CEO_ELON_MUSK

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, New York’taki temaslarını sürdürüyor. Erdoğan, Tesla ve SpaceX’in CEO’u Elon Musk’ı Türkevi’nde kabul etti. Musk, Türkevi binasına kucağında çocuğuyla birlikte geldi.

TESLA ÇAĞRISI

Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti.

F6QslVkXgAAqsXl

TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

AA-20230917-32176888-32176884-CUMHURBASKANI_ERDOGAN_TESLA_VE_SPACEXIN_UST_YONETICISI_MUSKI_KABUL_ETTI

TEKNOFEST’E DAVET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti.

F6QsmXGWAAAI_Bs

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyarette Elon Musk’a ‘Daha adil bir dünya Mümkün kitabını ve BM Reformu önerisini içeren kitapçığı hediye ettiği öğrenildi.
AA-20230917-32176821-32176811-TESLA_VE_SPACEXIN_UST_YONETICISI_CEO_ELON_MUSK

By Cesur Tv

Cesur Tv Gökhan Gülmez tarafından kurulmuştur.Cesur Tv belge bilgi Video olmadan haber yapmaz.

www.cesurtv.com sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: