fbpx

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, son 120 günde uyuşturucuyla mücadelede 80 bin 572 operasyon düzenlendiğini, 98 bin 198 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucuyla mücadeleye ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Yerlikaya, paylaşımında, “Türkiye Yüzyılı’nda uyuşturucuyu küresel bir felaket olarak görüyoruz. Zehir tacirliğini de terörle eşdeğer olarak görüyoruz. Uyuşturucuya karşı mücadelemizi arz ve talep olmak üzere iki yönlü sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uyuşturucuyla mücadelede son 120 günde 80 bin 572 operasyon düzenlendiğini, 98 bin 198 şüphelinin gözaltına alındığını, gözaltına alınanların 8 bin 379’unun tutuklandığını, 3 bin 422’si hakkında adli kontrol kararı verildiğini bildiren Yerlikaya, şunları kaydetti:

“Zehir tacirlerine hayatı zehredeceğiz. Hangi büyüklükte olursa olsun gölge gibi takiplerindeyiz. Uyuşturucuyla mücadelemiz kararlılıkla devam edecek.”dedi.

#TürkiyeYüzyılı’nda uyuşturucuyu küresel bir felaket olarak görüyoruz. Zehir tacirliğini de terörle eşdeğer olarak görüyoruz. Uyuşturucuya karşı mücadelemizi “arzla” ve “taleple” olmak üzere iki yönlü sürdürüyoruz.

Bu kapsamda son günde:

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEDE

80.572 operasyon düzenlendi. 98.198 şüpheli gözaltına alındı, 8.379’u tutuklandı, 3.422’si hakkında adli kontrol kararı verildi. ZEHİR TACİRLERİNE HAYATI ZEHREDECEĞİZ

HANGİ BÜYÜKLÜKTE OLURSA OLSUN GÖLGE GİBİ TAKİPLERİNDEYİZ

UYUŞTURUCUYLA MÜCADELEMİZ KARARLILIKLA DEVAM EDECEK

Bir Cevap Yazın

Cesur Haber sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin

%d blogcu bunu beğendi: